Dle „tlačítkové novely“ je potřeba řešit několik změn na eshopech. O tom jak řešit tlačítkovou novelu na WooCommerce napsali na webu Wpify a připravili potřebné funkce do jejich free pluginu. Plugin umožňuje i změnu textu tlačítka pro odeslání objednávky, podle kterého se novele přezdívá. Zajímavý formát tlačítka, kde se na tlačítku objevuje cena, ale plugin neumí.

Kód z pluginu jsem mírně upravil a stačí jej umístit do functions.php nebo pluginu na správu snippetů. Tento kód upraví pouze text na tlačítku.

add_filter('woocommerce_order_button_text', 'order_button_with_price_text');

function order_button_with_price_text($text) {
    return esc_html__('Koupit za', 'woocommerce') . ' ' . strip_tags(WC()->cart->get_total());
}

Pokud chcete být kreativnější a tlačítko např. rozdělit na dva řádky a více si s jeho vzhledem pohrát, tak je potřeba editovat, celé tlačítko. Textace je v proměnné $custom_text.

add_filter('woocommerce_order_button_html', 'order_button_with_price_html');

function order_button_with_price_html($html) {

    $custom_text = esc_html__('Potvrzuji objednávku', 'woocommerce') . '<br><small>a zaplatím ' . WC()->cart->get_total() . '</small>';

    $html = '<button type="submit" class="button alt' . esc_attr(wc_wp_theme_get_element_class_name('button') ? ' ' . wc_wp_theme_get_element_class_name('button') : '') . '" name="woocommerce_checkout_place_order" id="place_order" value="' . esc_attr(strip_tags(str_replace(['<br>', '<br/>', '<br />'], ' ', $custom_text))) . '">' . $custom_text . '</button>';

    return $html;
}

Článek poskytuje technický návod, jak změny provést. Pokud si nejste jisti, zda je vaše textace v souladu s „tlačítkovou novelou“, je vhodné konzultovat s vaším právníkem.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *