Skip to content

„Šmejdi“ českého internetu – doména jen za 3999 Kč

V posledních měsících bylo napsáno, natočeno a řečeno hodně o šmejdech, kteří vydělávají na neznalosti a nemorálním nátlaku na seniory tisíce i desetitisíce korun. Tento týden jsem byl na návštěvě u klienta a narazil jsem na jednání, které si dovolím tomuto jednání přirovnat a nazvat je šmejdy českého internetu. Postup těchto podnikatelů měl s těmi televizními šmejdy hodně společného.

Doména .net za 3999 Kč

Opravdu je nabídka domény za téměř čtyři tisíce důvod nazvat někoho šmejdem? Asi není, je to nabídka a poptávka, ale jen v případě, že Vám nabízející přímo nelže. Jak tedy tato telefonická nabídka probíhala?

Dobrý den, voláme vám ohledně domény vaše-doména.net. Jiný podnikatelský subjekt si doménu vaše-doména.net chce zaregistrovat a zřídit si na ní Vám konkurenční web a využít známosti vaší značky mezi vašimi zákazníky. Vy máte štěstí, protože vlastníte vaše-doména.czvaše-doména.eu, tak máte přednostní právo si tuto doménu zaregistrovat jen za čtyři tisíce a ochránit tak své podnikání.

Věta o čtyřech řádcích a máme v ní hned několik lží a polopravd.

  1. Máte přednostní právo – daná doména byla v danou chvíli volná, a tak platí, kdo dřív přijde, … Žádné přednostní právo v tomto případě neexistuje. Lež číslo 1
  2. Konkurence chce doménu registrovat – proč by měla jakákoli konkurence někoho dopředu upozornit? I po více než dvou dnech je doména stále volná, takže s tím zájmem to také nebude, tak horké. Registrace domény je otázka pěti minut. Lež číslo 2
  3. Cena 4000 Kč – nabídka domény v hodnotě max. 200 Kč za čtyři tisíce? Polopravda

Tuto exkluzivní nabídku jsme samozřejmě odmítli.

Úplně stejně, jako šmejdi na důchodcích, tak tito podnikatelé vydělávají na neznalosti, lži a psychologické manipulaci. Doména bez historie, obsahu ani zpětných odkazů má tuto cenu opravdu jen málokdy, pokud podobnou nabídku dostanete a nejste si jistí zda je férová, tak mne kontaktujte, rád poradím.

Všem důrazně doporučuji podobné nabídky odmítat a pozor na telefonní číslo 212 244 070 a pana Valentu.

Další informace k tomuto číslu, firmě a tématu zde, zde a zde.

Máte podobnou zkušenost s lživou nebo podvodnou nabídkou?

Published inPostřehy